Úvod

Robotika.SK v spolupráci s Mestským kultúrnym strediskom Piešťany a partnerskou organizáciou Robotika.CZ vás pozývajú na 18. ročník súťaže Robotour - outdoor delivery challenge. V tejto súťaži musí robot dokázať doručiť užitočný náklad z bodu A do bodu B celkom autonómne. Všetko sa odohráva vonku, v parku, za každého počasia. Pravidlá sú prísne - robot nesmie prísť do kolízie so zariadením parku, ani s ľuďmi či zvieratami. Súťažný pokus sa ukončí aj v prípade, že robot zíde z chodníčka na trávnik alebo vojde do kvetinového záhonu. Napriek náročnému zadaniu si súťaž našla svojich priaznivcov a každý rok sa nájde niekoľko tímov zo Slovenska i zo zahraničia, ktoré sa pokúsia tento problém zvládnuť.

Miesto a čas

-

Kde: Mestský park, Piešťany.

Kedy: Sobota, 30. septembra - súťaž, Nedeľa, 1. októbra - workshop

V závislosti od počtu prihlásených tímov môže byť podujatie aj jednodňové.

Pravidlá

Pravidlá sú oproti predošlému ročníku mierne upravené a nájdete ich na GitHube (tag ROBOTOUR2023RC1)

Prihlášky

Prihlasovanie je veľmi jednoduché, pošlite mail (ideálne do konca júla 2023) na adresu webmaster-at-robotika.cz a do subj. napíšte Robotour 2023 - TEAM NAME

Lokalita

Súťaž prebehne v mestskom parku v Pieštanoch. Zázemie bude v závislosti od počasia buď v exteriéri (prírodné kino), alebo v núdzových preistoroch MsKS Fontána. Terén je rovinatý a tvorený chodníkmi a cestičkami s asfaltovým, betónovým i štrkovým povrchom (často aj s typickými bublinami - krtincami). Povrch je niekde nový ale aj starý a popraskaný, na niektorých miestach rozbitý a nájdu sa aj miesta so zámkovou dlažbou. Fotky z terénu nájdete v sekcii Sources.


Zobraziť väčšiu mapu

Kontakt

Robotika.SK
E-mail: robotour@robotika.sk
Web-site: http://robotika.sk/robotour
Telephone number: +421-907 643 791