Zatiaľ prisľúbili účasť tieto tri slovenské tímy. Do uzatvorenia prihlášok je však ešte stále dosť času!

Istrobotics

Tím Istrobotics pochádza z Bratislavy a je úzko spätý so združením Robotika.SK. Súťaže Robotour sa zúčastňuje od jej vzniku v roku 2006 a v roku 2016 aj zvíťazili. Základ robota je upravený RC model TRAXXAS E-MAXX (3903). Senzoricky je robot vybavený hĺbkovou kamerou Intel RealSense D435, GPS, RPLIDARom A1, sonarmi HC-SR04, IMU s 3D kompasom a magnetickým IRC. Riadenie robota a základné senzory spracováva Arduino Mega. Hlavnou riadiacou jednotkou je NVIDIA Jetson Nano. Medzi jej úlohy patrí spravovanie obrazu pomocou neuronovej siete, spracovanie lidaru, lokalizácia a navigácia. Robot je naprogramovaný v C++. Využíva knižnice TensorFlow a OpenCV.
Registračné video

Sĺňava

Sĺňava je nováčik v tejto súťaži, ale z registračného videa vidno, že rozhodne nie začiatočníkom. Autor pochádza z Banky pri Piešťanoch, zúčastňuje sa mnoho rokov súťaží Istrobot ako súťažiaci aj ako rozhodca. Riadiaciou jednotkou je notebook MSI s grafikou GeForce GTX 1050, ktorý má pripojenú stereokameru OAK-D a reléový modul, ktorým ovláda detské autíčko miesto dieťaťa.
Registračné video

Smelý zajko

Ostrieľaný tím súťažiacich z matfyzu postavil robota z týchto komponentov: Parallax (Motor Mount and Wheel Kit) with encoders 2xHB25 motor drivers Hardware: 2xArduino Nano PC Lenovo T430 NVIDIA Jetson TX2 vision: Android Huawei 6Y 2019, Zed Mini, Hokuyo UST-10LX laser range sensor, Tenda SG105 5-port Gigabit switch, Navilock NL-8022MU USB 2.0 Multi GNSS Receiver u-blox 8, AVR ATmega8 (compass driver), Compass with tilt compensation (HMC6343), 5x SRF-08 (front ultrasonic sensors), 4x HC-SR04 (rear ultrasonic sensors + cargo detection), Power: HAZE HZS 12V 9Ah + 4000mAh LiPo 3s for Jetson, handmade wood & aluminium base, red power switch and power circuitry, Software: OS: Ubuntu 16.04, Ubuntu 18.04, Arduino 8.2.5, Android 9, deROSified, https://github.com/Robotics-DAI-FMFI-UK/smely-zajko-ros
Registračné video