<-- Novšie správy


 

Čo sa dialo v roku 2023

 • 8. 12. 2023
  [SumoChallenge]
  Zvolen: SumoChallenge
  Pri príležitosti 75. výročia Vás ZŠ Trojka vo Zvolene srdečne pozýva na novú jedinečnú súťaž v sumo zápasoch LEGO robotov ovládaných na diaľku pre žiakov ZŠ a príslušných ročníkov osemročných gymnázií. Súťažiť sa bude v troch kategóriach: Sumo Challenge na kruhovom ihrisku, Sumo Black Hole Challenge na špeciálnom stole s ,,čiernou dierou" a Teachellenge - špeciálna výzva, ktorú sa dozviete až na súťaži. Elektronická registrácia je otvorená do 31. novembra 2023
  Prihlášky a viac informácií...

 • 8. 12. 2023, 17:30-19:00, Fablab (67. prednáška)
  Adam Kukla: FIRST Global: Robotická súťaž, ktorá maže rozdiely

  Príďte sa dozvedieť viac o robotickej súťaži pre stredoškolákov, ktorá spája každoročne viac ako 180 krajín sveta pri riešení globálnych výziev. Adam Kukla a ďalší členovia FIRST Global Slovakia, o.z. budú hovoriť aj o čerstvo vyhlásenom Slovenskom kole súťaže pre rok 2024, o mentoringu a o každoročnej príprave tímu na reprezentáciu Slovenska na celosvetovom kole FIRST Global.
  Viac informácií na stránke seminára...


 • 11. 11. 2023
  [RoboTrio]
  Olomoucké RoboKáry
  Pozývame vás na 2. ročník robotickej súťaže Olomoucké RoboKáry, ktorý sa uskutoční na výstavisku Flora Olomouc, v pavilóne A. Súťaží vždy štvorica robotov súčasne na stanovený počet kôl na dráhe ktorá je vyznašená len mantinelmi. Roboty môžu byť plne autonómne, alebo priamo riadené. Zavčas přihlášení soutěžící, budou mít nejen volný vstup na souběžně pořádanou bastlířskou výstavu Maker Faire, ale také čaj a domácí štrůdl. :)
  Prihlášky a viac informácií...

 • 21. 10. 2023
  [RoboTrio]
  Olomoucká hřebenovka
  Pod názvom Olomoucká hřebenovka sa skrýva jednoduchá rovnica: Babie léto + roboty + špekáčky = 3. ročník outdoorovej robotickej súťaže, ktorá sa uskutoční na výstavisku Flóra v Olomouckých sadoch.
  Včas přihlášení soutěžící si opět mohou na ohni opéct špekáček. :)
  Prihlášky a viac informácií...

 • 4. 10. 2023, 17:30-19:00, FabLab (65. prednáška)
  Patrik Knaperek: Autonómna formula

  V tejto prednáške sa dozviete čosi o súťaži Student Formula, ktorá prebieha po celom svete. Slovensko zastupuje viac ako úspešne tím študentov STU pod názvom Stuba Green Team. Jedna z divízií súťaže sa zaoberá aj návrhom autonómneho vozidla a o to v tejto prezentácii pôjde.

  Po prednáške je k dispozícii záznam na YouTube, slajdy z prezentácie a video z praktickej ukážky.
 • 30. 9. - 1. 10. 2023
  Už 18. ročník outdoorovej robotickej súťaže užitočných robotov, ktoré dokážu prevážať náklad z bodu A do bodu B sa uskutoční znova na Slovensku. Známe kúpeľné mesto Piešťany bude hostiť súťažné tímy z domova i zo zahraničia. Ak sa chcete zúčastiť, nezabudnite na registráciu a homologačné video, deadline na prihlášky je 31. 7. 2023.

  Po súťaži si na stránke môžete pozrieť výsledky, fotografie a tlačovú správu. Viac informácií...  
   

 • 20. 6. 2022
  Roboj Tradičná robotická súťaž na Gymnáziu Jeseník. Kategórie:
  * LEGO:  Sumo, LineFollower, Fasttrack, One-motor LineFollower, Jesenícka výzva (Live Challenge)
  * Open:   Freestyle, LineFollower.
  Viac: roboj.rurteam.cz. • 17. 6. 2023
  [RoboTrio]
  Olomouc: RobotTrip
  Skúste si zájsť do Olomouce na 3. ročník súťaže RoboTrip Tulák po parku, ktorý sa uskutoční v mestskom parku na dráhe s peknou vodiacou líniou. Je to síce outdoorová súťaž, ale výrazne jednoduchšia ako Robotour. Súťažná úloha spočíva v tom, že robot Tulák/Vaganto má prejsť po cyklo/chodeckom chodníku cez Bezručove sady tam a zasa späť. Včas prihlásení súťažiaci budú mať voľný vstup do expozície Pevnosti poznání a môžu si na ohni opiecť špekáčik. :) Organizátorom je Katedra technické a informační výchovy Pedagogické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci.
  Prihlášky a viac informácií...

 • 17. 6. 2023
  [ Istrobot 2023 ]
  Bratislava: Istrobot
  Po niekoľkoročnej prestávke sa Istrobot vracia na FEI STU v Bratislave. Samozrejme naživo! Ponechali sme všetky minuloročné kategórie.
  Do 31. 5. sa môžete prihlasovať a 17. 6. sa stretneme vo vynovených priestoroch Fakulty elektrotechniky a informatiky v Bratislave.  
  Podrobnosti a pravidlá  

 • 5. 6. 2023
  [ Robotický battle 2022 ] Združenie STROM pozýva všetkých nadšencov robotiky (začiatočníkov aj pokročilých) - na ďalší ročník súťaže Robotický Battle na Alejovej, ktorý sa uskutoční v priestoroch Gymnázia, Alejová 1, Košice. Súťaží sa v troch kategóriách: Racing, Robotická výzva a Vlastný model. Bližšie informácie nájdete na stránke súťaže: robotickybattle.sk
 • 3. - 4. 6. 2023
  Výstava pre všetkých domácich kutilov, konštruktérov, výskumníkov, skrátka pre všetkých, čo niečo robia, tvoria, vymýšľajú, vyrábajú. Elektronika, šitie, 3D tlač, zváranie, rádioamatéri. To všetko na jednom mieste v centre Viedne. Neuveriteľná mozaika tvorivosti, nadšenia, nápadov od výmyslu sveta. Robotika.SK bude znova jedným z účastníkov, nájdete nás na 2. poschodí v stánku 226 vedľa FabLabu.
  Viac informácií...

   


 • 10. 5. 2023, 17:30-19:00, Matfyz, I9 (63. prednáška)
  Andrej Lúčny: Humanoidný robot Nico.

  Základy práce s humanoidným robotom Nico. Prednáška sa bude konať fyzicky avšak výnimočne v I9 na Matfyze, kvôli prístupu k tomu tomuto robotovi.
  Viac informácií na stránke seminára...

 • 13. 4. 2023
  [ Soutěž RoBo]
  Ostrava: Soutěž Sledovačů čáry RO-BO!!!
  Súťaž ROBO!!! je súčasťou Motivačného programu technickej tvorivosti (MPT 2) a od roku 2005 sa zameriava na motiváciu stredoškolskej mládeže a rozvoj technickej tvorivosti. Súťaž robotov v sledovaní čiary ROBO!!! sa uskutoční 13. apríla 2023 v budove Novej Auly v areáli VŠB TU Ostrava v Ostrave-Porube od 9:00 hod. Roboty majú za úlohu čo najrýchlejšie prejsť dráhu definovanú čiernou čiarou. Bližšie informácie nájdete v pravidlách alebo v informačnom letáku .
 • 5. 4. 2023, 17:30-19:00, FabLab (62. prednáška)
  Filip Uhlárik: Multimodálne spracovanie prirodzeného jazyka v praxi

  Ako použijeme veľký jazykový model pri programovaní rozhrania človek-robot? Pomocou voľne dostupných modelov na spracovanie audia, obrazu a textu ukážeme ako komunikovať s robotom v prirodzenom jazyku.
  Viac informácií na stránke seminára...
 • 27. - 31. 3. 2023
  Vo Viedni sa v marci uskutoční ďalší ročník súťaže ECER, ktorú už možno poznáte z ročníka 2022, ktorý sa uskutočnil v Bratislave. Pre všetkých záujemcov odporúčame zúčastniť sa úvodného workshopu 13. - 14. januára, kde sa dozviete všetky nové pravidlá ako aj o priebehu samotnej súťaže. Okrem tradičnej (a najväčšej) súťaže Botball, ktorej sa dá zúčastniť len s oficiálnou sadou komponentov, je možné prihlásiť sa aj do ECER Open (bez obmedzení). Zaujímavá bude istotne aj súťaž lietajúcich robotov Aerial tournament.
  Viac informácií...  

 • 11.3.2023, 9:00-17:00, Slovenská sporiteľňa, Tomášikova 48, Bratislava
  [ FLL 2021 ] Koná sa celoslovenské finále FLL.

 • 1. 3. 2023, 17:30-19:00, Fablab (61. prednáška)
  Marek Šuppa: Ako vyzerá ChatGPT zvnútra?

  Decembrové zverejnenie "výskumnej pred-premiéry" (research preview) ChatGPT spôsobil explóziu záujmu o veľké jazykové modely - až do takej miery, že mnohí začínajú hovoriť o globálnom otepľovaní v AI. Ako však rozoznať, kde končí realita a kde začínajú bombastické titulky technických správ?
  Viac informácií na stránke seminára...

 • apríl 2023
  Akcia 2% Ak sa vám aktivity, ktoré prezentujeme na tejto stránke páčia, môžete našu činnosť po ročnej prestávke znova podporiť poukázaním 2% z vami zaplatených daní. Tieto prostriedky nie sú nijako špecificky určené, takže ich môžeme použiť na činnosti, ktoré sa nezmestia do grantov. Dve percentá môže poukázať občan i firma.
   Identifikačné číslo (IČO/SID): 30864739/----  
   Právna forma: Občianske združenie
   Obchodné meno alebo názov: Robotika.SK
   Sídlo: Pri Bielom kríži 22, 831 02 Bratislava
 • január - február 2023
  [ FLL 2021 ] Konajú sa regionálne kolá FLL:
  Bratislava: 27.1. Paneurópska vysoká škola, Tematínska 10, Bratislava
  ďalšie kolá v mestách: Trnava, Košice, Žilina, Prešov, Poprad, Žiar nad Hronom:   

  Staršie správy -->