logo

22. ročník medzinárodnej súťaže robotov
31. 5. 2022 FabLab Bratislava

Výsledky

Kompletná výsledková listina aj so štatistikami.

Fotografie

Zaujíma nás váš názor!

Dajte nám vedieť, či sa vám súťaž páčila, čo vás na nej zaujalo ale aj v čom sa môžeme zlepšiť. Chceme sa zlepšovať! Prosím, vyplňte krátky dotazník, alebo napíšte mail na balogh@elf.stuba.sk

Press package

K dispozícii je tlačová správa vo formáte .doc aj .pdf a balík fotografií v tlačovej kvalite (fotky.zip).

Stručné výsledky

Stopár

     1. Robot Zajo 11 (Marek Kollárik, Matej Kollárik) Stupava
     2. Robot Tera (Amavet klub 808, Branislav Ručkay, Richard Padúch) Partizánske
     3. Robot Majak (Amavet klub 808, Martin Brida, Jakub Gallik) Partizánske lego

Sklad kečupov

     1. Robot Vladimír (Amavet klub 808, Lukáš Hošek, Ondrej Škorňák) Partizánske lego
     2. Robot TenRobot (MAroš Petro , Pavol Laban) Juskova Voľa
     3. Robot Kečupový robot (Richard Dudek) Žabokreky, 03840

Voľná jazda

     1. Robot Tina (Tomáš Krajmer) Hul
     2. Robot PPP 7E6 (Amavet klub 808, Lukáš Hošek, Ondrej Škorňák) Partizánske lego

Podrobné výsledky tu: Kompletná výsledková listina aj so štatistikami.

Ceny

Okrem iných cien sa víťazi súťaže Istrobot 2022 môžu tešiť aj na 3 takéto True RMS multimetre ELMA 789 od nášho dlhoročného sponzora Elso Philps Service Trenčín.

Program poduajtia

14:00 Príchod, testovanie, tréning
14:30 Kategória Sklad kečupov
15:00 Kategória Stopár
16:00 Sklad Kečupov so súperom
17:00 Slávnostné odovzdávanie cien

Počas celého trvania podujatia bude možné navštíviť Tvorivú dielňu FabLab.

Miesto konania

Istrobot 2022 sa bude konať v budove Vedeckého parku UK v Bratislave, Ilkovičova 8, 842 16 Bratislava.
Na mape hľadajte FabLab : [mapa (poloha FabLab-u)]

Informácia pre verejnosť

Súťaž je prístupná verejnosti, vstup voľný. Nie je potrebné sa registrovať, stačí prísť.

Istrobot 2022

Istrobot 2022 sa po dvojročnej prestávke uskutoční opäť naživo v Bratislave, v priestoroch tvorivej dielne FabLab.

Dôležité termíny

  • 6. 4. 2022 - deadline objednávok na tlač súťažnej dráhy
  • 11. 5. 2022 - uzávierka prihlášok
  • 17. 5. 2021 - nahrávanie dokumentácie pre Voľnú jazdu
  • 31. 5. 2022 - Istrobot naživo

Kečup 2022

Ďalšia on-line kategória bude V sklade kečupu a tentoraz bez súperiaceho robota. V deň súťaže predvediete výkon svojho robota a my vám odmeriame čas. Aby to však bolo napínavejšie, nebudete vopred poznať persné rozmiestnenie plechoviek.

Súťažnú dráhu si vytlačíte a zlepíte, alebo dáte vytlačiť na formát A0. V prípade záujmu môžeme súťažiacim poslať vytlačené dráhy na trvanlivejšom materiáli, ktorý sa používa na bannery (PVC plachtovina 340g/m2). Treba len vyplniť prihlášku do 15. 3. aj s uvedením presnej poštovej adresy a poukázať na účet IBAN SK59 8330 0000 0021 0032 7421 sumu 24,- €.

Stopár 2022

Kategória Stopár sa uskutoční na vopred známej dráhe. V deň súťaže predvediete svojho robota a my vám odmeriame čas. Aby to však bolo napínavejšie, nebudete vopred poznať rozmiestnenie prekážok.

Súťažnú dráhu si vytlačíte a zlepíte, alebo dáte vytlačiť na formát A0. V prípade záujmu môžeme súťažiacim poslať vytlačené dráhy na trvanlivejšom materiáli, ktorý sa používa na bannery (PVC plachtovina 340g/m2). Treba len vyplniť prihlášku do 15. 3. aj s uvedením presnej poštovej adresy a poukázať na účet IBAN SK59 8330 0000 0021 0032 7421 sumu 14,- €.

Kategórie a pravidlá

Roboty súťažia v nasledujúcich kategóriách:

ico

Stopár

Robot - stopár má čo najrýchlejšie prejsť zadanú dráhu a zdolať všetky jej nástrahy. Na dráhe sú umiestnené rozličné prekážky, napríklad prerušenie čiary alebo tehlička, ktorú treba obísť.

ico

V sklade kečupu

V tejto kategórii je úlohou zostrojiť robota, ktorý dokáže správne usporiadať konzervy s paradajkovým pretlakom v sklade. Tento rok súťaží len jeden robot, vyhráva ten, ktorý najrýchlejšie splní úlohu.

ico

Voľná jazda

Táto on-line kategória je určená na predvádzanie vašich robotov. Každý súťažiaci môže predviesť vo videu všetko, čo jeho robot dokáže. O víťazovi rozhodne porota na základe videoprezentácie robota

ico

Spoločné pravidlá

Naďalej platia pre všetky kategórie spoločné pravidlá týkajúce sa hlavne bezpečnosti a použitých materiálov.

Ochrana osobných údajov (GDPR)

Registráciou a vyplnením prihlášky na súťaž Istrobot účastníci súhlasia so zverejnením svojich osobných údajov v podobe prihlášky, štartovej listiny a výsledkov na webe súťaže (istrobot.sk a robotika.sk). Mená víťazov sa môžu objaviť aj v tlačovej správe a médiach, ako aj na sociálnych sieťach (facebook, Instagram, YouTube). Súťažiaci súhlasí so zverejnením svojho videa na stránkach súťaže a sociálnych sieťach (napr. istrobot.sk, robotika.sk, facebook, Instagram, YouTube) samozrejme s uvedením autora.

Fotografovanie a video: Naše podujatia sú verejné. Vaše osobné údaje v rozsahu fotografií a videozáznamov, týkajúce sa osoby účastníka alebo jeho prejavov osobnej povahy v súvislosti s vašou účasťou na podujatí, spracúvame za účelom ich získania (vyhotovenia) a použitia, a to formou ich zverejnenia na webovej stránke robotika.sk a istrobot.sk, na sociálnych sieťach, v tlačových správach a u spoluorganizátorov a na účel propagácie organizátorov a robotiky. Vezmite, prosím, na vedomie, že počas podujatia budú takéto záznamy vyhotovované a že účasťou vyjadrujete súhlas s týmto spracúvaním osobných údajov. V prípade nesúhlasu máte možnosť namietať proti vyhotovovaniu obrazového/obrazovo-zvukového záznamu svojej osoby u fotografa/kameramana.